"Водоснабдяване и канализация - Варна" ООД

Провери своята сметка Начини и места за плащане Известия за спиране на вода Самоотчет

Отборът на „ВиК-Варна” завоюва сребро от XV-та Национална спартакиада

03.09.2018 г.

Сребро в крайното комплексно класиране завоюва отбора на „ВиК-Варна” на провелата се за петнадесети път Национална спартакиада на работещите във ВиК сектора. Шампион е отборът на “Софийска вода” (86 т.), варненци завоюваха призовото второ място с 80 т., на трета позиция е отборът на Стара Загора (68 т.). В XV-та Националната спартакиада на работещите във ВиК сектора, която се проведе от 29 август до 2 септември в к.к. „Албена”, участваха над 850 състезатели от 37 отбора. Те се състезаваха в 6 спортни дисциплини – мини футбол, плажен, волейбол, тенис на маса, дартс, шахмат и теглене на въже.
„ВиК-Варна” затвърди лидерските си позици от миналата година в тениса на маса при жените и мъжете, които безапелационно заеха първите места. Шампион при мъжете е Кирил Господинов, а при дамите на почетната стълбичка отново бяха две варненки – Анна Господинова със злато в дисциплината и Силвия Димитрова с бронз.
Сред трудно спечелените, но ценни трофеи се оказа среброто в шампионата по мини футбол. След нелекия първоначален жребий в групите, варненци (в състав – Д. Младенов, Й. Пенев, Е. Хасанов, Й. Иванов, Д. Господинов, Т. Тодоров, С. Стоянов, А. Димитров и О. Осман), сътвориха сензационен финал с противниците си от „Софийска вода”. Спортсменската надпредавара завърши с дузпи, които отредиха първото място на столичани. Победа с блясък на сребро завоюва и Георги Богданов в турнира по дартс.
В турнира по волейбол бронзът и при мъжете, и при жените, бе за варненци. Въпреки тежката жега, отборът на „ВиК-Варна” при мъжете – Огнян Панайотов, Мартин Димитров, Християн Дичев и Димитър Денев се справи с противниците си и пропусна пред себе си отборите на „Софийска вода” и на Стара Загора. Дамският отбор в състав Еленка Тодорова, Зорница Томова, Надя Александрова и Мария Димитрова също спечели бронз. Силни съперници се наложи да преодолее Марина Станкова в турнира по шахмат, за да стъпи на почетното трето място на стълбичката на победителите.